Vianočný pobyt a lyžovačka v Jasnej

Autor: Richard Bachňák | 26.12.2012 o 18:08 | (upravené 26.12.2012 o 19:19) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  498x

Už asi tretiu alebo štvrú zimu po sebe som navštívil zimné lyžiarské stredisko v Jasnej. Lyžovačka na Chopku v Nízkych Tatrách patrí určite medzi tie najlepšie na Slovensku. Cestovateľský sprievodca Lonely Planet dokonca zaradil Jasnú medzi desať najlepších zimných destinácii Európy. Tentokrát sme sa tam vybrali s rodinou prežiť vianočné sviatky.

Pohľad na Chopok - juhPohľad na Chopok - juh

Hotel konkretizovať nebudem, no patrí medzi tie najlepšie v Jasnej. Rezervácia vianočného pobytu prebehla hladko. Ponúknutý produkt obsahoval tri noci ubytovania, stravu formou polpenzie, vianočnú večeru na Štedrý večer, vstup do wellness a prípadné doobjednanie skipassov. Príjemne prekvapil telefonát z hotela niekoľko dní pred pobytom, ktorého účelom bolo zistiť, aké osoby budú ubytované, aby tomu vedeli prispôsobiť vianočné darčeky.

Počas samotného pobytu som najviac ocenil ochotu a prístup celého personálu. Treba si uvedomiť, že oni svoje sviatky trávili v robote a aj napriek tomu, že poniektorí ťahali aj tri dni v práci, nedávali to hosťom pocítiť a po celý čas sa snažili hosťom tie ich sviatky urobiť čo najpríjemnejšími. Trošku lepšiu ponuku som očakával pri výbere jedál. Obsluha bola na vysokej úrovni, hoci dodržiavanie postupu obsluhy z pravej strany hosťa nebolo u každého z obsluhujúcich. Ja si na to ani nepotrpím, to bol len detail, ktorý som si všimol. Potešil aj prístup pána v servise lyží, ktorý za nastavenie viazania lyží a teda asi dvojminútovú robotu nechcel dostať zaplatené.

Kvalitu snehu, zjazdoviek a teda aj lyžovačky ovplyvnilo oteplenie, ktoré nastalo počas sviatkov. Napriek tomu bola väčšina zjazdoviek zjazdá a lanovky v prevádzke. Najvýznamnejšou novinkou v Jasnej je nová lanovka Funitel, ktorá patrí medzi najmodernejšie na svete vďaka čomu môže byť v prevádzke aj pri sile vetra 120 km/h. Na Chopku spája severnú a južnú časť. Komfort lyžovačky je tak v porovnaní s minulými rokmi na vyššej úrovni. Na rovnakej úrovni však neostali ani ceny, ktoré išli pochopiteľne podobne hore.

Medzi lyžiarmi bolo počuť okrem slovenčiny ako po minulé roky predovšetkým češtinu, poľštinu, rušťinu, ale aj maďarčinu, nemčinu či angličtinu. Aj z tohto dôvodu považujem za samozrejmosť, aby bufety pri zjazdovkách mali svoju ponuku minimálne v jednom cudzom jazyku, bežné to však ešte bohužiaľ nie je.

 

Využitie služieb v Jasnej však môžem odporučiť. Popri lyžiarských službách (ski school, ski servis, ski rental, ski bus...) tu nájdete množstvo ponúk ubytovania, stravovania, využitia wellness alebo konresových služieb, možnosti zábavy a podobne. Rozhodujúcim prvkom však môžu byť aj samotní ľudia, ktorí tieto služby poskytujú. Napriek tomu, že na Slovensku sa ešte pomerne často kritizuje prístup personálu k hosťom a môže to byť v závislosti napríklad od lokalizácie rôzne, ja mám pocit, že aj v tomto smere už robíme v cestovnom ruvhu značné pokroky a to je pozitívne.

Rada pre lyžiarov (aj skúsených) na záver: ak je raz nejaká zjazdovka uzavretá, tak skutočne netreba pokúšať šťastie a ísť lyžovať na ňu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?