Hľadám pravdu

Autor: Richard Bachňák | 1.3.2013 o 12:46 | Karma článku: 6,13 | Prečítané:  422x

V živote sme ovplyvňovaní rôznymi zdrojmi informácií. Sami si utvárame názor, ktoré sú pre nás overené viac alebo menej, ktorým veríme a stotožňujeme sa s nimi alebo o ktorých pochybujeme a máme tendenciu pochybovať o nich alebo ich pokladať za nepravdivé. Navzájom ich dávame do súvisu a budujeme si tak ucelenú predstavu o fungovaní bezprostredného okolia alebo o svete ako takom.

V poslednej dobe sa stále viac zamýšľam nad tým, čo z toho čo nás učili a učia v škole je pravda, čo z toho, čo sa k nám dostáva z médií je skutočnosť a vlastne komu alebo čomu sa dnes vlastne dá veriť.

O súčasných televíziách a ich programoch, ktoré vymývajú ľuďom mozgy sa toho už popísalo hodne. Už je to nejeden rok, čo je moje sledovanie televízii obmedzené len na správy, športové noviny a prípadne nejaký dokument. Aj z toho však spravodajstvo beriem s veľkou rezervou, o výsledkoch zápasov v športových novinách by sa dalo asi tiež dennodenne pochybovať no a dokumentov a podobných programov je dnes žalostne málo. A tak si hľadám iné zdroje informácií, v ktorých sa snažím nájsť informácie, ktoré by ma zaujímali. Ako mladý človek preferujem internet, kde si viem takéto informácie nájsť a vybrať. Rád si prečítam však aj knihy. A práve jednu zaujímavú som dočítal. Mnohé informácie, ktoré sa v nej uvádzajú sa dajú nájsť aj na internete, v televízii by ste ich asi márne hľadali,  viaceré mi už boli známe, ale napriek tomu ma mnohé z nich dosť šokovali a vytvorili mi  súvislosti a ucelenejší pohľad na svet, v ktorom žijeme.

Kniha ponúka opačný pohľad na udalosti v histórii ale aj súčasnosti. Ako sa vraví, história sa opakuje. Ide o krátke ukážky ohľadom toho, kto v skutočnosti vládne svetu, akú moc majú peniaze, čo sa k nám dostáva z médií a kto ich ovplyvňuje, o čom sú v skutočnosti vojny proti terorizmu, ako to bolo v skutočnosti s 11.9.2001, či je očkovanie skutočne potrebné, o čom je farmaceutický priemysel, o prevratných zmenách v afrických krajinách, o význame úrokov a samotných bánk, o tom čo konzumujeme, o udalostiach na Balkáne, o tom kde je slovenská spoločnosť hlavne v kontexte kauzy Gorila podobne. Zrazu keď vidíte takéto informácie čierne na bielom, tak sa asi zamyslíte, komu sa dnes vlastne dá veriť a ako to v skutočnosti vo svete bolo a je.

Netvrdím, že som úplne stotožnený so všetkým čo je v tejto knihe napísané. O všetkých týchto informáciách a aj omnoho viac sa môžete dozvedieť aj na internete v článkoch, videách, dokumentoch, výpovediach a podobne. Mojim cieľom týmto blogom nebolo urobiť reklamu knihe, ktorú som si prečítal. Rozhodol som sa len zdieľať moje pocity a názory, že nemusí všetko byť tak, ako sa k nám dostáva, ako sme informovaní a ako sa všeobecne o udalostiach vie. Napriek tomu môže byť táto kniha celkom dobrým zdrojom informácií pre tých, ktorí sa o podobných veciach ešte nezamýšľali. Možno sa len utvrdia v tom, čo vedia a počujú z médií alebo im to úplne zmení pohľad na veci. Je to na každom z nás. Tak pre úplnosť dopĺňam názov knihy – Mlčanie od autora T. E. Rostasa.

Niektoré média a zdroje informácií ignorujem už dlhšie. V súčasnosti som ešte študentom a hoci som už v minulosti pochyboval o pravdivosti všetkého, čo som sa v škole dozvedel, teraz budem informácie selektovať asi ešte o čosi viac. Pretože hľadám pravdu. Na záver už len citát Martina Luthera Kinga, ktorý je aj v spomínanej knihe: „Naša generácia bude jedného dňa ľutovať nielen zlých slov a skutkov zlých ľudí, ale tiež strašné mlčanie dobrých.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?