Konečne cestovanie na úrovni

Autor: Richard Bachňák | 3.1.2015 o 23:48 | Karma článku: 9,49 | Prečítané:  2161x

Dlho som z rôznych dôvodov žiadny blog nenapísal, ale po viac ako roku som sa rozhodol, že jeden krátky opäť napíšem. Priznám sa tiež, že blogy som za ostatný čas viac-menej prestal čítať, a preto sa ospravedlňujem, ak sa tu už podobné príspevky na túto tému objavili. Nedá mi však nepodeliť sa o skúsenosti z predvianočného cestovania s novým vlakovým prepravcom na Slovensku, so súkromnou spoločnosťou RegioJet.

Po vstupe do kupé žltého vlaku som si ako prvé všimol väčší priestor medzi sedadlami, a teda tu nehrozilo žiadne okopávanie sa s oproti sediacimi spolucestujúcimi. Kupé s pohodlnými sedadlami a kobercom pôsobí veľmi príjemne. Neporovnateľne oproti koženkovým a iným zastaraným a vymrznutým kupé štátneho prepravcu. Hoci sa moje miesto v kupé nachádzalo uprostred, vďaka predĺženému stolu som aj ja mal možnosť položiť si na neho veci počas cesty. Pred cestou som dostal tip, že do vlaku si už tento krát so sebou nemusím nosiť žiadne jedlo ani pitie. Oplatilo sa. Do ruky som na pitie ihneď dostal minerálnu vodu a neskôr počas cesty kávu. K tomu takisto zadarmo aj Hospodárske noviny, ktoré ma tiež skutočne potešili. Keď na mňa prišiel hlad, tak som si vybral z veľmi pestrej ponuky menu. Čerstvý, plnený a veľmi chutný croissant bol podávaný na porcelánovom tanieriku a za skvelú cenu. Tie balené umelé a drahé bagety v štátnych vlakoch, ktoré som si nikdy nekúpil, s týmto servisom zbytočne aj porovnávať. Počas cesty je samozrejmosťou wifi pripojenie na internet a dostupný je aj zábavný portál, kde sa dajú sledovať filmy, čítať knihy, počúvať hudba či hrať hry. Priznám sa však, že k tomuto portálu sa mne osobne, ani spolucestujúcim v kupé, nepodarilo pripojiť. Napriek tomu verím, že to bol iba ojedinelý prípad v žltých vlakoch. Úsmev, ochota, príjemné a milé vystupovanie stevardky bolo taktiež neprehliadnuteľné. Personál štátnych vlakov sa ani zďaleka nechytá. Príčin tohto, ako aj ostatných uvedených markantných rozdielov, bude zrejme viac, a na ne by bol nutný asi samostatný článok.

 

Celkovo hodnotím predvianočné cestovanie naprieč Slovenskom aj napriek pár minútovému meškaniu za rýchle, komfortné, príjemné a cenovo veľmi výhodné. Ako som už vyššie uviedol, je to neporovnateľná úroveň cestovania v porovnaní so štátnymi vlakmi, o ktoré by som už nemal záujem ani v prípade, keby som aj ja patril medzi vybranú zvýhodnenú skupinu ľudí s možnosťou bezplatnej prepravy. Už sa len dočkať toho, kedy aj južnou trasou budú môcť jazdiť takéto vlaky. Radšej dám v tomto prípade zarobiť súkromníkovi ako skorumpovaným ľuďom v tomto našom štáte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?